azc jongeren gaan naar carmel college salland

Jongeren uit het toekomstig AZC in Raalte gaan les krijgen op het Carmel College Salland in Raalte. De gemeente en het Carmel College Sallend zijn daarover in gesprek. Het gaat om vermoedelijk 90 tot 100 leerlingen.

Vanwege de nieuwbouw heeft het Carme Ccollege Salland ruimte over om de leerlingen op te vangen, maar de school wil ook om andere reden graag meewerken aan de opvang. Het is volgens de schoolleiding een prachtige kans tot wederzijdse begripvorming en integratie.

“Door ze binnen de muren van het Carmel les te geven, komen de vluchtelingen-kinderen in aanraking met onze cultuur. Maar andersom maken onze leerlingen ook kennis met de vluchtelingen” zegt Jan Podt, sectordirecteur van het VMBO. “We gaan er van uit dat die wederzijdse kennismaking tot wederzijds begrip zal leiden. We merken dat ook aan bijvoorbeeld projecten van onze leerlingen in Marokko of Nepal. Ze zijn maanden na die reizen nog helemaal vol van wat ze daar allemaal gezien hebben.”

Meer foto's

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.