rabobank keert 83 mille uit aan lokale projecten

Negentien organisaties uit Salland waren woensdag 15 mei aanwezig in het Adviescentrum van Rabobank Salland in Deventer. Directievoorzitter Ed den Besten reikte aan hen een cheque uit voor een bijdrage uit het Coöperatiefonds van de bank. In totaal gaf Rabobank Salland zo ruim 83.000 euro van de winst terug aan de lokale samenleving.

Directievoorzitter Den Besten: “Door deze 83.000 euro aan de lokale samenleving terug te geven hebben we weer een aantal mooie initiatieven kunnen ondersteunen. Daarmee stimuleren we de vitaliteit en leefbaarheid van de verschillende kernen in ons werkgebied. En dat doen we graag! Als Rabobank Salland voelen wij ons betrokken bij wat er speelt in Salland. Met een bijdrage uit het Coöperatiefonds worden activiteiten en projecten uit de lokale gemeenschap mede mogelijk gemaakt. Het fonds richt zich met name op eenmalige investeringen in projecten die het economische, sociale of culturele leven ten goede komen.”

Rabobank Salland hoopt dit jaar nog veel organisaties te kunnen ondersteunen bij het realiseren van een project.

Organisaties die woensdag een cheque ontvingen:

• Museum De Laarman Luttenberg

Inrichten virtueel museum.

• OZO.Verbindzorg.nl

Starten virtueel verzorgingshuis om ouderen en zorgbehoevenden in de gemeente Raalte zo lang mogelijk thuis te laten wonen.

• Hervormde kerk Heino

Inrichten/aanpassen naar multifunctioneel gebouw

• Deventer Musical

Educatieproject voor talentontwikkeling van amateurkunstenaars

• Plaatselijk Belang Mariënheem

Plaatsen van zitbanken langs wandelroutes.

• Historische vereniging Raalte e.o.

Aanleggen van Stolpersteine (gedenkstenen) voor huizen van Joodse gezinnen die in de Tweede Wereldoorlog zijn weggevoerd.

• Heemtuin IJsselflora Veerman’s Hof Wijhe

Vervangen van brug en afrastering.

• Sporthal Heeten – Heeten in beweging

Creëren multifunctionele sportruimte naast de Sporthal.

• Plaatselijk Belang Lettele – Linde – Oude Molen

Activiteitenplein aanpassen/vernieuwen: o.a. door verouderde fontein om te smelten naar nieuw bouwwerk.

• Stichting Buurthuis Middel

Buurthuis ’t Middelpunt aanpassen: o.a. toegankelijk maken voor minder validen en ouderen.

• Stichting Bij de Buuren Olst

Ontmoetingsplaats en winkel met nette gebruikte kleding en speelgoed voor met name mensen met een minimum inkomen.

• Werkgroep Herstel Begraafplaats Roeterdsweg Diepenveen

Materiaal voor herstel en schoonmaakwerkzaamheden.

• HOFtheater Raalte

Voor toneeldoeken en aanschaf van een eigen vleugel.

• Bureau Kunstcircuit Deventer

Project Toeten & Blazen laat kinderen (9-11 jaar) in Schalkhaar, Lettele en Okkenbroek kennismaken met muziekinstrumenten en spelen in een kinderorkest.

• Protestantse Gemeente Deventer

Toegankelijkheid Grote- of Lebuïnuskerk verbeteren, onder meer om meer toeristen te trekken.

• Basisschool De Zonnewijzer Diepenveen

Het speelplein verbeteren door o.a. nieuw speelmateriaal aan te schaffen.

• Nog eentie en dan go’w hen Mariënheem

Vernieuwen geluidsinstallatie.

• Vrouwen van nu, afdeling Wesepe/Averlo

Aanschaf laptop en printer.

• Carinova Mantelzorgondersteuning Raalte

Ontmoetingsweekend voor jonge mantelzorgers (12 /tm 15 jaar)

Vier keer per jaar komt de Commissie Coöperatiefonds van Rabobank Salland bijeen om de ingediende aanvragen te beoordelen. Dit is een van de vormen waarop de leden van de bank actief meepraten over het beleid van de bank. Via het Coöperatiefonds kunnen leden van de ledenraad een deel van de winst van de bank teruggeven aan de samenleving. Met deze tweede bijeenkomst van dit jaar is er in 2013 tot nu toe ongeveer 163.000 euro teruggegeven aan Salland.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.